Tem
27

Megane IV Necvox Harita Güncelleme

By Yasin HASİPEK  //  Genel  //  11 Comments

İnternette çok aramama rağmen harita güncellemesi ile ilgili maalesef bilgi bulamadım. Yetkili servisi aradığımda da siz yapamazsınız gelin biz yardımcı olalım sözünü duyunca iş başa düştü. Kurcalaya kurcalaya güncellemeyi yaptım. Adım adım nasıl yapıldığını yazacağım.

NOT : Bu yazı JOY paketlerdeki servis tarafından takılan Necvox DVN 1144 markalı cihaz navigasyon harita güncellemesi içindir.

1-Öncelikle cihaza USB bellek ya da hafıza kartı takıyoruz. Ben müzik için kullandığım USB belleğimi taktım. (Fark eder mi bilmiyorum ama dosya türü NTFS)

2-Cihazda uygulamalar kısmına geliyoruz ve uygulamalar kısmında İGO SYNC diyebir uygulamamız var. Bu uygulama harita güncelleme işine yarıyor. Bu uygulamaya tıklayıp açıyoruz. Gelen uyarıyı Onaylayarak cihaz bilgilerimizi ve cihazdaki harita bilgilerin USB belleğimize almış olduk. Araçta işimiz şimdilik bitti.

3-Bilgisayar başına geçip www.naviextras.com sitesine girip üye oluyoruz. Üye olduktan sonra cihaz bilgileri kısmından ESSE markası altında DVN 1144 modelini seçiyoruz. Güncellemeler kısmında ÜCRETSİZ GÜNCELLEMELER kısmına geliyoruz ve NaviExtras Toolbox programını indirip bilgisayarımıza kuruyoruz.

4-Program kurulduktan sonra harita bilgilerini attığımız USB bellek ya da hafıza kartını bilgisayara takıp programı açıyoruz. Programda Güncelleme kısmına geliyoruz ve yüklenecek dosyalar çıkıyor. Güncelle diyerek güncel haritaları belleğimize indiriyoruz.

5-İndirme işlemi bittikten sonra aracımıza geçip belleği cihaza takıyoruz ve yine uygulamalar kısmından İGO SYNC uygulamasını açıyoruz. Birkaç saniye sonra haritalarımızı güncellemek istiyor musunuz uyarısı çıkıyor ve OK deyip haritalarımızı güncellemiş oluyoruz.

İşlemleri sırasıyla yaparsanız hiçbir sorun çıkmaz. Yapamadığınız yer olursa yorum kısmında belirtirseniz yardımcı olmaya çalışırım.

11 Comments to “Megane IV Necvox Harita Güncelleme”

 • Aciklamaniz icin tesekkurler..fakat benim necvox ekranimda uygulamalar kisminda igo sync diye bir uygulama yok ve internet uzerinden arastirmalarim sounucundada bulamadim.apk yi nasil bulabilirim yada baska uolu var mi bilgilendirirseniz sevinirim.

  • İgo sync uygulaması cihazın içinde kurulu gelmesi lazım… Aracın navigasyon özelliğine ait bir uygulama… Cihaz Megane 4 necvox değil mi?

 • Yasin abi eline emeğine sağlık sayende güncelleyebildim haritayı

  • Ara ara kontrol edin harita güncelleniyor

 • merhaqba megane 4 aracımın ıgo yazılımını yanlışlıkla sildim geri gelir diye de fabrika ayarlarına döndürdüm şuan navigasyon yok ortada..yardımcı olur musunuz

  • Birkaç yerde daha bu sorunu gördüm ama maalesef bu konuda bilgim yok.

 • Merhaba hocam, Kia Rio marka araçta yaşanan bluetooth sorunu için sanırım komple güncelleme gerekecek. Necvox marka multimedia için bir yazınız çalışmanız var mı ? Tşk

  • Komple güncelleme bizim modele geldi bununla ilgili necvox un dokümanı mevcut, Rio için bilgim yok maalesef.

 • Benimde aracımda necvox takılı fakat navigosyon işaretine tıklıyorum navigasyona girmiyor sizce sorun nerdedir.

  • navigasyon yazılımı silinmiş olabilir hocam

 • Merhaba igo uygulamasını bende sildim şimdi navigasyon hiç açılmıyor

Leave a comment